Dlaczego OSD

Dlaczego warto studiować w OSD?

Osteopatia jako profesja istnieje od ponad 100 lat i skutecznie dostosowuje się do społecznych, intelektualnych, politycznych i ekonomicznych wyzwań wciąż zmieniającego się otoczenia związanego z edukacją oraz świadczeniem usług w zakresie opieki medycznej. Osteopathie Schule Deutschland (OSD, Niemiecka Szkoła Osteopatii) jest jedną z najbardziej renomowanych jednostek edukacyjnych w Europie, kształcących kompetentnych, skutecznych i bezpiecznych osteopatów. OSD jest jednym z liderów, świadczących najwyższej jakości usługi edukacyjne w obszarze osteopatii. OSD Polska – jako filia OSD w Polsce – oddaje swoim studentom do dyspozycji zespół ekspertów edukacji osteopatycznej z całego świata, a ponadto OSD Polska udostępnia swoim studentom wyniki najnowszych badań naukowych oraz praktyki osteopatyczne. Dzięki temu OSD Polska pomaga swoim studentom stać się możliwie najlepszym osteopatą.

Jakie są korzyści studiowania w OSD?

  • Dołączenie do grona studentów uznanej i szanowanej na całym świecie Akademii
  • Zapewnienie najwyższej jakości edukacji, dzięki doświadczeniu zespołu OSD i współpracującego Uniwersytetu
  • Korzystanie z nauczania oraz infrastruktury OSD pomaga studentom osiągnąć wyniki w nauce podnoszące kompetencje niezbędne w praktyce osteopatycznej
  • Zostanie członkiem międzynarodowej społeczności osteopatów
  • Dostęp do najwyższej jakości szkoleń i kursów podyplomowych oraz konferencji
  • Najwyższy poziom nauczania
  • Wysoki poziom kompetencji klinicznych dzięki długoletniemu doświadczeniu w klinikach akademickich
  • Doskonały stosunek ceny do jakości

Od kiedy OSD naucza w Polsce?

OSD od 2008 roku działa w Polsce w zakresie szkolenia osteopatów i jest jedną z pierwszych jednostek edukacyjnych kształcących osteopatów w Polsce. OSD wykształciła do tej pory większość osteopatów w Polsce. OSD Polska została założona po sześciu latach działalności edukacyjnej OSD w Polsce (pod imieniem PAMO), aby jeszcze lepiej dostosować wykształcenie do potrzeb polskich studentów.

Jak duży jest zespół docentów OSD?

W ramach OSD osteopatii naucza 167 docentów. Renomowani osteopaci stoją do dyspozycji PAMO. Uczenie się od najlepszych specjalistów na świecie pozwoli Ci zdobyć wiedzę teoretyczną, praktyczną oraz kliniczną.

Czy OSD posiada własne publikacje?

OSD jest w Europie instytucją o największej liczbie książkowych publikacji naukowych wraz z ich licznymi tłumaczeniami na język angielski i polski. Te materiały naukowe wykorzystywane są również w trakcie zajęć, poza tradycyjnymi skryptami.

Czy mają miejsce hospitacje docentów i zajęć w OSD Polska?

Regularne hospitacje zespołu docentów oraz prowadzonych zajęć są przeprowadzane przez wewnętrznych i zewnętrznych audytorów, moderatorów oraz poprzez przeprowadzanie ankiet.

Wiodący osteopaci na świecie rekomendują OSD Polska: 

Jean Pierre Barral

W koncepcji nauczenia na najważniejszym miejscu znajduje się odpowiednie połączenia serca, dłoni i głowy… Wszystkie treści są przekazywane na najwyższym poziomie zarówno w teorii, jak i praktyce.

Renzo Molinari

Tutaj studenci naprawdę naucza się pełnego zakresu osteopatii… integralności w różnokierunkowości.