Wykładowcy

W OSD Polska wykładają doświadczeni i renomowani osteopaci i naukowcy z wielu krajów. Dzięki ich pracy dydaktycznej, publikacjom i badaniom osteopatia stale się rozwija. Nasi wykładowcy są gwarancją wysokiego poziomu nauczania w OSD Polska.

Alain Abehsera

MD, DO – Pierwszy absolwent European School of Osteopathy. Od 1974 do 1984 wykładowca Zasad i Praktyk w Osteopatii na ESO. 1976-1985 studia medycyny we Francji, uzyskał Paris Medical School Medical Doctor With Honors. Jego praca doktorska The History of Osteopathy zdobyła trzecie miejsce wśród wszystkich prac medycznych we Francji. Współzałożyciel Department of Osteopathic Medicine, Paris North Medical School, jej współdyrektor i również wykładowca. 1995: Academic and Research Director na Complementary Medicine Unit, Hadassah University Hospital, Jerusalem. 1998: założyciel i dyrektor Israeli School of Connective Osteopathy. Rozwinął Connective Osteopathy. Liczne publikacje książkowe m.in. Traite de Medecine Osteopathique: Historie et Principes de l’Osteopathie a ses debuts (1986) i rozdziały w książkach, m.in. w Leitfaden Osteopathie, Liem, Dobler.

Astrid Biermann

(Niemcy) – ukończyła pięcioletnie szkolenie w zakresie osteopatii w OSD, osteopatka od 2008 roku; od 2013 roku wykładowca w OSD; współautorka „Pytań Egzaminacyjnych z osteopatii” („Prüfungsfragen Osteopathie”). Stuttgart: wyd.: Haug; 2013 (Liem, Seyen, Ciranna-Raab)

Gerd Bläß

Dyplomowany Pedagog (D) od 1997, Działy: Psychosomatyka i Terapia rozmową (Talking Therapies).

Tomasz Borucki

D.O. (Polska) Absolwent Szkoły Osteopatii Pediatrycznej Panta Rhei; Absolwent MIH Osteopathic post-graduate education in Women’s Health; Magister fizjoterapii AWF, Licencjat z zarządzania zasobami ludzkimi PWSB, tech masażu.

Jonas Broomé

Osteopath BSc (Hons) Ost. – Dyrektor Skandinaviska Osteopathögskolan w Göteborgu, Szwecja; w 2001 ukończył European School of Osteopathy, 2007-2011 Dyrektor Kliniki Skandinaviska Osteopathögskolan.

Tobias Dobler

Doktor nauk o zdrowiu, magister nauk medycznych, B.Sc. (Hons) Ost. (DEU) – Kierownik Katedry OSD w pełnym wymiarze godzin; absolwent ESO w 1997 r.; dwanaście lat praktyki w okolicach Stuttgartu, współredaktor i współautor wielu  podręczników oraz wykładowca w OSD od początku jego istnienia.

Luca Ferraro

BSc. (Hons) Ost. (Włochy) – osteopata od 2018 roku; wykładowca od 2018 roku; samodzielny osteopata od 2018 roku; od 2020 roku osteopata opiekujący się chińską drużyną olimpijską

Christian Fossum

DO (N) – Dyrektor studiów osteopatii w Norwegian University College of Health Sciences. Wiceprzewodniczący European School of Osteopathy w Maidstone, wykładowca na kierunku “Osteopathic Manipulative Medicine” w Kirksville College of Osteopathic Medicine oraz wicedyrektor w A.T. Still Research Institute na A.T. Still University of Health Sciences w Kirksville. Jest autorem licznych publikacji współautorem książek. Pracuje na całym świecie jako wykładowca.

Marcus Fröhlich

DPO Osteopata (1996), w 2006 ukończył studia w zakresie osteopatii dziecięcej a w 2010 w zakresie osteopatii sportowej. Jest kandydatem na stopień MSc. Współpracuje od wielu lat z lekarzami w Koblencji.

Antonia Gartzke

Lekarka, osteopatka od 2013 roku (Niemcy), ukończyła kształcenie osteopatyczne w OSD; Studia medyczne w Homburgu/Saar i w Berlinie, praca w zakresie ginekologii i położnictwa oraz działalność dla Niemieckiego Komitetu Zwalczania Gruźlicy; wieloletnia praca dla grupy medycznej „Lebenshilfe” w Berlinie; od 2014 własna praktyka osteopatyczna w Berlinie; Członkini Berlińskiego Stowarzyszenia Medycznego i VOSD

Prof. Dr. John Glover

DO (USA). Osteopata od 1988, kierownik Wydziału Medycyny Osteopatyczno-Manualnej na College of Osteopathic Medicine w Touro, były przewodniczący American Academy of Osteopathy. Współautor opracowań z dziedziny counterstrain: A handbook of Osteopathic Techniques (1995), Foundations for Osteopathic Medicine (2001), Leitfaden Osteopathie (Podręcznik osteopatii, Elsevier 2009), koordynator i twórca projektu video na temat techniki counterstrain, 1992-94.

Dr. med. Rüdiger Goldenstein

DO DPO (D), MSc Paed Ost. – Lekarz specjalista ortopeda, współautor pozycji: Osteopathische Behandlung von Kindern (Leczenie osteopatyczne dzieci) (Hippokrates 2010), przewodniczący Deutsche Gesellschaft für Kinderosteopathie (Niemieckiego Stowarzyszenia Osteopatii Dziecięcej).

Jürgen Griesinger

MSc. Ost. (Niemcy) – osteopata od 2010 roku; osteopata pediatryczny od 2012 roku; od 2014 roku prowadzi własną praktykę osteopatyczną w Mainz-Gonsenheim; wykładowca od 2017 roku

Dr Jaremi Grześkowiak

D.O. (Polska) Osteopatia – Studia Podyplomowe Osteopathie Schule Deutschland; Psychosomatyka i Somatopsychologia – studia podyplomowe na SWPS w Poznaniu; Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii, Studia Podyplomowe UAM w Poznaniu; Studia magisterskie magister inżynier Warszawa; Doktorat w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu dr n.k.f.; Wykładowca od 2008

Helga Habben-Reimers

MSc. paed. OST, DO OSD (Niemcy) – ukończyła pięcioletnie szkolenie w zakresie osteopatii w OSD, a także uzyskała tytuł magistra z osteopatii dziecięcej w OSD.

Sabine Hansen

Dipl.-oec.-troph., BSc (Hons) Ost., DO, DPO (D) – Osteopatka od 1999, współkieruje Kliniką Dziecięcą OSD. Wykłada od 2000, specjalizuje się w leczeniu niemowląt, współautorka pozycji: Osteopathie in der Frauenheilkunde (Osteopatia w leczeniu kobiet, 2010), członkini-założycielka niemieckiego i europejskiego Stowarzyszenia Osteopatii Dziecięcej (Gesellschaft für Kinderosteopathie).

Oliver Hintz

B.Sc. (Hons.) (Niemcy) – ukończył studia osteopatyczne w OSD, współpracuje z London Clinic for Classical Osteopathy, MICO – członek Instytutu Osteopatii Klasycznej; Współautor „Zagadnień do egzaminu z osteopatii” („Prüfungswissen Osteopathie”)

David Hohenschurz-Schmidt

MSc, MOst (GBR) – Doktorant w Imperial College w Londynie. Jego badania koncentrują się na aspektach klinicznych nieinwazyjnych form terapii bólu. Osteopata z kilkuletnim doświadczeniem w nauczaniu metod klinicznych, teorii bólu i autonomicznego układu nerwowego.

Dr. Alessio Iacopini

BSc M.S., D.O.M.R.O.I. – Specjalista w zakresie Clinical Posturology, Dyrektor Departamentu Stosunków Międzynarodowych i Kursów Podyplomowych na Capo Dipartimento Internazionali- Scuola di Osteopatia C.R.O.M.O.N.- Rzym, Członek Zarządu OSEAN, Dyrektor Generalny Italian School of Veterinary Osteopathy (S.Os.V.I.).

Hannes Joachim-Fischer

(Niemcy) osteopata od 2009 roku; osteopata pediatryczny od 2012 roku; od 2010 roku prowadzi własną praktykę w Petershagen, od 2018 wykładowca OSD w zakresie osteopatii pediatrycznej

Alexander Karner

M.Sc. Ost., D.O. (DEU)

Françoise Klein

Dyplom z łaciny, matematyki, tytuł Master z medycyny niekonwencjonalnej w zakresie ruchu i osteopatii, dyplom i doktorat z tradycyjnej medycyny chińskiej.

Yulia Kracht

BSc (Hons) osteopatii, DO, osteopatka dziecięca, terapeutka w dziedzinie leczenia urazów Somatic Experience®, specjalizuje się w leczeniu pediatrycznym i urazach okołoporodowych u matek i niemowląt, prowadzi własne Centrum Zdrowia Osteopatii Dziecięcej w Oyten i praktykę osteopatyczną w Achim k. Bremy, od 2012 wykłada w OSD, opiekunka kliniki.

Christina Lenz

BSc Ost., MSc Ost. Paed, DPO (GB/D). Prorektor ds. kształcenia w programie MSc w Osteopathie Schule Deutschland. Ukończyła British School of Osteopathy (BSO) oraz uzyskała tytuł MSc w pediatrii w Osteopathic Center for Children (OCC) w Londynie. Opiekun naukowy w klinice OCC i w Centrum Osteopatii Dziecięcej OSD w Hamburgu. Pracuje w gabinecie w Londynie. Ukończyła podyplomowe studia dydaktyki na University of Bedfortshire.

Torsten Liem

MSc Ost., MSc Paed Ost., DO, DPO (D), osteopata GOsC (GB), twórca Osteopathie Schule Deutschland (OSD) oraz programu studiów magisterskich w zakresie osteopatii pediatrycznej, kierownik kliniki pediatrycznej; Jest wydawcą „Morphodynamik in der Osteopathie“ („Morfodynamika w osteopatii“) i „Osteopathische Behandlung von Kindern“ („Leczenie osteopatyczne dzieci“).

Christian Lunghi

D.O. M ROI N.D. (Włochy) – pracuje jako osteopata w Rzymie i Bracciano. Jest członkiem Włoskiej Rady Doradczej Fundacji Centrum Współpracy Medycyny Osteopatycznej (COME), a także Komitetu Badawczego i Krajowej Rady Egzaminacyjnej Włoskiego Rejestru Osteopatów (ROI). Christian naucza zasad medycyny osteopatycznej i myślenia klinicznego w osteopatii. Jest autorem i współautorem wielu książek i artykułów w czołowych czasopismach.

Jon Parsons

Osteopata od 1989, pracuje jako wykładowca w całej Europie: zagadnienia osteopatyczne, techniki, zajęcia kliniczne. Autor Clinical Audit, RCCM 1998; Osteopathic Medicine, Gustav Fischer 2002 and Osteopathy: Models for Diagnosis, Treatment and Practice, Elsevier 2006.

Dr. Raymond N. Perrin

PhD, DO, Osteopata, autor publikacji i neurobiolog. Ukończył British School of Osteopathy w 1984r. Dzięki swojej pracy doktorskiej na temat drenażu neurolimfatycznego w Chronic Fatigue Syndrome (University of Salford, UK) stał się ekspertem w zakresie zagadnień limfatycznych w osteopatii. Prowadzi prace badawcze an University of Central Lancashire (UK), jest renomowanym wykładowcą prowadzącym zajęcia na całym świecie.

Dr. med. Roland Pfeiffer

(Niemcy) – lekarz, osteopata i nauczyciel jogi. Autor książki: „Migrena – detektyw na tropie przyczyn i leczenia migreny” (Der Migräne Detektiv- Den Ursachen und der Heilung von Migräne auf der Spur) ( 2017)

Matthias Pieper

BSc. Ost. (Niemcy) – osteopata od 2013 roku, wykładowca w OSD od 2017 roku; tutor w akademickiej klinice osteopatycznej w Berlinie

Dr. med. Johanna Rettenbacher

(Austria) – osteopatka od 2002 roku, wykładowczyni w Instituto Superiore di Osteopatia-Mediolan we Włoszech, w Wiedeńskiej Szkole Osteopatii oraz w Ecole Supérieure d’Ostéopathie.

Stephan Rohde

MSc. Ost. (Niemcy) – osteopata od 2013 roku ; wykładowca OSD od 2017 roku; od 2021 roku odpowiedzialny za nadzór i koordynację nad  studiami dziennymi z zakresu osteopatii OSD w Hamburgu; tutor w akademickiej klinice osteopatycznej w Hamburgu

Michael Rüscher

MSc Ost., DO, PT, MTF – Zajmuje się morfodynamiką z Patrikiem van den Heede w Hamburgu, obecnie jest w trakcie studiów w zakresie osteopatii dziecięcej, prowadzi własną praktykę od 1998.

Giovanni Ruocco

MSc Ost., BSc (Hons) Ost., DO – członek GOsC (UK) i ROI (ITALY). Uzyskał tytuł BSc w osteopatii (Hons) na European School of Osteopathy w Maidstone w Wielkiej Brytanii i w, i uzyskał MSc w osteopatii (uroginekologii) na University of Wales. Szczególnie interesuje się czaszkowym i biodynamicznym podejściem osteopatycznym do stanów funkcjonalnych i patologicznych. Pracuje w dwóch gabinetach i prowadzi wykłady na całym świecie.

Birgit Schiller

MSc Ost., DO (A) – fizjoterapeutka od 1996, osteopatka od 2007; samodzielna praktyka w Salzburgu.

Dr. Dr. Tobias Schmidt

Dr. med.; Dr. Sportwiss.; MSc Ost., DO (D) – Osteopata, lekarz, naukowiec w dziedzinie sportu, pracownik naukowy uniwersytetu w Hamburgu. Jest kierowniem naukowym OSD.

Dr. med. Eckhart Stahmer

(Niemcy) – internista i endokrynolog; studiował medycynę w Würzburgu i Heidelbergu; specjalizacja w zakresie medycyny wewnętrznej w Klinice Uniwersyteckiej w Heidelbergu i w Manheim, praca zawodowa w Klinice Aklepsios St. Georg w Hamburgu; specjalizacja w zakresie endokrynologii (Heidelberg) i podstawowej opieki psychosomatycznej (Hamburg); prowadził własny gabinet internistyczny w latach 1989-2014

Patricia Wojkowski

M.Ost (UK), absolwentka British School of Osteopathy, alternatywny praktyk, nauczyciel jogi, własna praktyka w Hamburgu dla całej rodziny.