Osteopatia i ginekologia – zintegrowany proces myślowy i postępowanie diagnostyczne

_

Masterkurs:

Osteopatia i ginekologia – zintegrowany proces myślowy i postępowanie diagnostyczne”


Prowadzący: Stephen Sandler PhD, DO (UK)

Miejsce: Kurs w Warszawie, Termin: 08.09. – 10.09.2023

Masterkurs będzie wykładany w języku angielskim i tłumaczony konsekutywnie na język polski.

Cena: 640 €

Wymagania wstępne dla uczestników szkolenia: ukończone szkolenie osteopatyczne.

*(W cenie kursu: Materiały dydaktyczne, napoje i drobne przekąski)


Treści:

Więcej informacji o Stephenie Sandlerze znajdziecie Państwo w wywiadzie na YouTube: We need to talk about OSTEOPATHY – Interview with Stephen Sandler.

Układ ginekologiczny jest złożoną serią struktur i procesów kontrolowanych przez hormony i centralny układ nerwowy, dzięki czemu każda część układu ma przewidywalną i sekwencyjną funkcję, bez której nie moglibyśmy istnieć.
Z perspektywy osteopatycznej ruch jest głównym celem – im więcej dany organ się porusza, tym bardziej jest żywy i funkcjonalny.
Kursy rozpoczynają się od anatomii i fizjologii układu ginekologicznego, a następnie przechodzą do patologii i diagnostyki palpacyjnej. To logiczne podejście prowadzi do poznania różnorodnych technik terapeutycznych, tak aby uczestnicy szkolenia czuli się kompetentni do pracy w tym skomplikowanym obszarze i osiągneli większe sukcesy terapeutyczne z ich pacjentkami.
Poprzez techniki terapii trzewnej, czaszkowo-krzyżowej i ciemieniowej uczestnicy otrzymują podejście terapeutyczne do układu ginekologicznego, które nie ogranicza się do układu trzewnego, ale obejmuje również układ nerwowy, układ krążenia, układ mięśniowo-szkieletowy i układ endokrynologiczny.

Poprzez zastosowanie technik terapii wisceralnej, czaszkowo-krzyżowej i parietalnej, uczestnicy zapoznają się z podejściem terapeutycznym do układu ginekologicznego, które nie ogranicza się do układu trzewnego, ale obejmuje również układ nerwowy, układ krążenia, układ mięśniowo-szkieletowy i układ endokrynologiczny.


Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.