Szkoła osteopatii – nauka leczenia duszy i ciała.

Szkoła osteopatii

Sprawdź, czy możesz powiększyć elitarne grono osteopatów i rozpocząc naukę w naszej szkole osteopatii. Osteopatia jest stosowana już ponad 140 lat i w dużej mierze, była odpowiedzią na konieczność amputacji. Jej twórca, doktor Adrew Taylor Still, pragnął znaleźć inny sposób uzdrowienia, niż ucinanie kończyn… i udało mu się. Chociaż osteopatia nie jest jeszcze tak popularna w Polsce, powoli staje się coraz bardziej rozpoznawalną metodą leczenia. W naszym kraju powstaje coraz więcej szkół osteopatii. Chociaż często są one mylnie utożsamiane, z nie do końca jasnymi praktykami, w rzeczywistości umożliwiają naukę jednej z metod fizjoterapii. Czy osteopatia to alternatywna terapia czy dziedzina medycyny? Żeby być zupełnie szczerym – jest zarówno tym pierwszym, jak i drugim. Stąd rodzi się pytanie – czym dokładnie ona jest?

Osteopatia, czyli ręce, które leczą

Chociaż w Polsce powstało już kilka szkół osteopatii, prawdziwym powodzeniem cieszą się one w USA. Osteopatia opiera się na poznaniu anatomii człowieka bardzo dokładnie. Jako jedna z metod fizjoterapii polega na praktyce ze sporą domieszką filozofii. Osteopatia to przekonanie, że ciało i dusza stanowią jedność i są od siebie ściśle zależne. Jeśli cierpi dusza, zaczyna cierpieć ciało. Jeśli ciało jest chore, często ma to destrukcyjny wpływ na duszę. W szkołach osteopatii myśl przewodnia brzmi: Siła wewnętrzna i wiara w uzdrowienie, czynią cuda. Osteopatia to medycyna manualna, w której źródło bólu jest poszukiwane i usuwane -nie polega tylko na leczeniu objawów. Jest ona trafnym wyborem dla osób w każdym wieku. Osteopatia dogłębnie leczy przyczynę choroby i skupia się na wyrzuceniu jej z organizmu. Zarówno niemowlak, jak i osoba starsza, mogą cieszyć się jej zbawiennymi właściwościami. Terapia polega na postawieniu szczegółowej diagnozy i zastosowaniu specjalnych technik terapeutycznych. Opiera się też na takich badaniach jak rezonans magnetyczny i RTG. Osteopatia to w skrócie naturalna metoda leczenia ciała i duszy.

Szkoła osteopatii – specjaliści od ciała i duszy

Szkół osteopatii nie jest w Polsce zbyt wiele, dlatego łatwo można znaleźć najlepszą szkołę dla siebie. Szkoła osteopatii OSD w Polsce to filia Niemieckiej Szkoły Osteopatii OSD – Osteopathie Schule Deutschland. OSD działa w Polsce od 2008 roku i jest jedną z pierwszych szkół, które kształcą osteopatów w naszym kraju. Wybierając OSD, studenci wybierają zespół docenionych na całym świecie ekspertów i możliwość poznania wyników najnowszych badań naukowych oraz praktyk osteopatycznych. Nie każdy może być osteopatą, a, ten kto nim zostanie, należy do elitarnego grona jednej z najnowszych dziedzin medycyny. Osteopaci, dzięki rzetelnemu przygotowaniu do zawodu w odpowiedniej szkole osteopatii, mogą pomagać pacjentom w leczeniu chorób:

  • wad postawy,
  • stanów przeciążeniowych i pourazowych,
  • schorzeń układu oddechowego, pokarmowego i krążenia,
  • depresji i stanów lękowych,
  • problemów ze wzrokiem i słuchem,
  • zapalenia zatok,
  • osłabienia odporności,
  • urazów okołoporodowych u dzieci.

W momencie, kiedy zawodzi znana wszystkim medycyna, a pacjent ma dość zażywania leków, które czasami bardziej szkodzą, niż pomagają – ratunkiem jest właśnie osteopatia.

Chcesz zostać członkiem międzynarodowej elity osteopatów?

Szkoła osteopatii OSD w Warszawie oferuje szereg korzyści z dołączenia do grona elitarnych studentów. Szkoła osteopatii OSD w Poznaniu również spełnia wszystkie najlepsze kryteria. Dlaczego warto uczyć się tej dziedziny medycyny manualnej w OSD? Chociażby z tego względu, że najlepsze grono ekspertów dzieli się swoją światową wiedzą. Najwyższy poziom nauczania, dostęp do konferencji, szkoleń i kursów podyplomowych oraz korzystna cena za zdobycie tej wiedzy – są to wystarczające powody. Jak to jest być studentem szanowanej na całym świecie Akademii? Jeśli to sprawdzisz, na pewno osobiście się o tym przekonasz. Szkoła osteopatii otwiera przed studentem udaną zawodowo przyszłość. Skupiając się na zależności ciała i duszy, docieramy do źródła problemu. Usuwają źródło problemu, wygrywamy bitwę z chorobą. Warto zainwestować w przyszłościowe rozwiązania!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x