Współpracownicy

Pracujący w instytucie osteopaci, naukowcy i wykładowcy poprzez publikacje, współpracę, nauczanie i badania przyczyniają się do wzmacniania procesów zdrowienia w terapeucie i pacjencie. Jako praktycy i naukowcy odzwierciedlają interdyscyplinarny charakter instytutu.

Instytut prowadzi programy szkoleniowe dla osteopatów i wykładowców. Jego zaangażowanie przejawia się w publikacjach, badaniach naukowcych, szkoleniach i nauce.

Patrick van den Heede

DO (NL) – Dyplomowany Osteopata z Holandii: integruje embriologiczne siły działania z koncepcjami osteopatycznymi. Bez wątpienia jeden z najbardziej inspirujących współczesnych osteopatów; publikacje w Przewodniku osteopatii trzewnej, osteopatyczne leczenie dzieci, Osteopatia – architektura balansu.

Bruno Chikly

MD, DO (USA) – Autor książki „Silent Waves-Lymphdrainagetherapy“ oraz filmów na DVD „Dissection of the human lymphatic system“, „A Miniature Universe“, „The brain“. Laureat fakultetu medycznego w Paryżu, członek American Academy of Osteopathy AAO i International Society of Lymphology I.S.L. Bruno Chikly jest wiodącym ekspertem w osteopatycznym leczeniu mózgu i układu limfatycznego.